Nagu igal inimesel, nii on ka igal kohal, ettevõttel ning asutusel jutustada oma lugu. See on miski, mis on olemas, aga mida tuleb vajadusel osata edasi enda, jagada. Hästi jutustatud lugu tekitab huvi, lähendab ja loob usaldust. Hea toode või teenus võib olla, aga et klient selle üle leiaks ja sellega suhestuks, tuleb teda kõnetada.
On ka selliseid lugusid, mille ülesanne on luua atmosfääri, meeleolu, sünergiat. Avada taustu ning jagada teadmisi. Tekitada huvi, miks mitte lausa põnevust. Disaineri jaoks on sellised lood alati inspireerivaks väljakutseks. Mitte iga kord pole kavandatud projekt määratud teostuma, kuid kogemus on siiski jagamist väärt. Meie pagasis on palju põnevaid projekte, millega saate tutvuda erilahenduste lehel. Järgnevalt aga jagame teiega lugu, mis pole veel teostuseni jõudnud.
Eesti Rahva Muuseum (ERM) on etnoloogilise suunaga kultuuriloomuuseum, mis keskendub eesti kultuurile, millele lisanduvad teised soome-ugri rahvad. ERM’i enda lugu on pikk ja huvitav, sellega saab tutvuda muuseumi kodulehel. Meie disainer aga läks ajas veel kaugemale, vanade eestlaste ning nende traditsioonide juurde. Ja sealt veel kaugemale minevikku, kuni vastu tulid hiiglaslikud mammutid. Kõik detailid alates külakiikedest ja hüttidest kuni minevikku kadunud loomadeni andsid inspiratsiooni ERM’i õuealale sobivate toodete loomiseks. Sündis lahendus, millel on tugev seos mitte ainult meie ajalooga, vaid ka tänase ERM’i ekspositsioonidega.
Nagu vahel juhtub, jääb mõne projekti teostamiseks vahenditest puudu, küll aga ei juhtu midagi hea ideega, mis jääb ootama paremaid aegu. Olgu loodud kavandid inspiratsiooniks uutele väljakutsetele. Küll aga on ERM’i mänguväljakul meie tooted teemasarjast AMAZON, mis kõlab pisimagi detailini kokku arhitektide loodud disainikeelega.
Kui räägime toodete ja teenuste arendusest, lähtume täna eelkõige keskkonnasäästlikust mõtteviisist. Meile on oluline, et […]
Füüsiline tasakaalutunnetus on inimesele nii loomulik oskus, et me enamasti ei mõtle, miks see tegelikult […]