Kool, trenn, õppimine… Just sellises rattas veereb nooruki argipäev. Vähesed vabad hetked, mis tekivad, saavad endale nutiseadmed ning teised helendavad ekraanid, sest neile kuulub tänapäeva noorte jäägitu tähelepanu. Just selline paistab paljudele täiskasvanutele meie teismeliste igapäevaelu. Kuid kas longus õlgade ja tardunud pilguga noorte põhjal võib ikka teha üldistavaid järeldusi? Või on tõesti õigus neil, kes ütlevad, et kui aastakümneid tagasi oli vanematel tükk tegu, et lapsed õhtul õuest tuppa saada, siis nüüd on probleemiks, kuidas nad toast õue saada…
Tuleb tunnistada, et üldine pilt on tõesti muutunud, kuid mitte tingimata halvemuse poole. Järjest enam pööratakse tähelepanu sellele, et noortel oleks ka värskes õhus tegevust, mis neile huvi pakub. Kui vaatame ringi parkides, elurajoonides, koolide ja haljasalade ümbruses, noorte- ja vabaajakeskuste juures, siis hakkab järjest enam silma skateparke ja tänavatreeningu vahendeid. Tõsi, sellised kohti võiks alati rohkem olla, kuid lootust on, et vabas õhus treenimine muutub järjest populaarsemaks ka noorte seas. Kui täiskasvanud eelistavad sportida tervise- või metsarajal, siis noori meelitavad kohad, kus saab aega veeta sõpradega, suuremas seltskonnas. Ja selleks on skatepargid ning street workout ideaalsed.
Skateparke ehitades saime kohe alguses aru, et noored teavad väga täpselt, mida nad tahavad. Seepärast kaasasime skateparkide elementide loomisprotsessi oma ala asjatundjad, kes oskasid juhendada ning nõu anda, mida noored ootavad. Sõltuvalt skatepargi asukohast ja selle kasutajatest oleme võimelised looma täpselt sellise terviku, mida noored vajavad. Erinevaid elemente on nii palju, et meie loodud skatepargid pakuvad väljakutset ka kogenud trikimeistritele. Sealjuures võib kindel olla, et kõik rambid on turvalised ning materjalid kvaliteetsed. Meie skateparkide arendusmeeskonnal on tänaseks enam kui kümneaastane töökogemus ning tootevalik on selle aja jooksul kasvanud nii, et sobivat lahendust saame pakkuda igal juhul. On siis sooviks klassikaline (BASE-sari) või monoliitne skatepark (MONO-sari) või hoopis minirambid. Suur valik erinevaid elemente annab võimaluse ka juba olemasolevaid skateparke täiendada ja uuendada.
Street workout ehk tänavatreening tõmbab neid, kes hindavad jõudu rohkem kui kiirust. Samas on vabas õhus treenimine hea võimalus sõpradega mõõtu võtta, sest erinevad jõuharjutused põhinevad oma keharaskusega treenimisel ning võrdlus teistega on heaks motivaatoriks, et veel rohkem pingutada. Tänavatreeningu vahendid on väga mitmekülgsed ja pakuvad võimalust treenida erinevaid lihasgruppe. Ilm ei mängi siin mingit rolli, trenni teeb mõnusaks hea seltskond ja sõbralik mõõduvõtmine. Street workout spordivahendeid on mõistlik paigaldada ka mänguväljakute kõrvale või lähedusse, sest nii on ka vanematel pereliikmetel võimalik end liigutada, kuniks pere pisimad mänguplatsil aega veedavad.
Kui tänavatreeningu vahenditel teeb inimene harjutusi oma keharaskusega, siis virgestusala vahendid sobivad neile, kes eelistavad kerget või mõõdukat koormust. Vabaõhu treeningvahendid on metallist, vastupidavad ja ilmastikukindlad ning sobivad suurepäraselt parkidesse, mänguväljakute juurde, terviseradadele, koolihoovidesse ja ka koduõuele. Siin on ka täiskasvanutel võimalik noortele head eeskuju anda ning näidata, et värskes õhus treenimiseks pole palju vaja ning kerge füüsilise koormuse saab ühendada sotsiaalse suhtusega, treenides siis kas pereliikmete või sõpradega. Alustada võib ka üksikust spordivahendist, olgu selleks kasvõi koduhoovi paigaldatud korvpallikonstruktsioon. Väljakutse võtavad noored alati vastu 😉
Kui räägime toodete ja teenuste arendusest, lähtume täna eelkõige keskkonnasäästlikust mõtteviisist. Meile on oluline, et […]
Füüsiline tasakaalutunnetus on inimesele nii loomulik oskus, et me enamasti ei mõtle, miks see tegelikult […]